שרה שם טוב
שרה שם טוב
02/01/2020

תודה תודה ועוד פעם תודה, אני גרה בתל אביב וכבר המון זמן סובלת מחולדות, כל הזמן ראינו גללים, הזמנו מדביר שם מלכודות והלך, עד שהגענו אליכם לאחר המלצות רבות, עוז הגיע עשה סריקה מקיפה, תפס 2 חולדות, שם לנו רעלים ותיבות מיוחדות למכרסמים, בנוסף גם שם רעל בביוב. שירות פשוט מקצועי אמליץ עליכם לכל מי שאני מכירה
תודה

רום בן כהן
רום בן כהן
14/12/2019

תודה לשגיב הלוכד שטיפל לנו בבעיית מכרסמים בעליית גג לאחר שמדביר אחר לא הצליח לפתור, כבר חודשיים אחרי אין זכר לחולדות ולעכברים, כיף שיש אנשי מקצוע כמוכם. יישר כוח

חן יעקב
חן יעקב
29/11/2018

הייתה לנו מכת עכברים בעסק, הזמנתי הדברה נגד מכרסמים מכם והשירות היה ללא דופי, זמינות, מקצוענות ומחיר באמת שאפו.
תודה לכם על הסבלנות

אורטל קימחי
אורטל קימחי
12/09/2019

באמצע הלילה שמעתי רעש במטבח הלכתי לבדוק מה זה וראית חולדה ענקית על השיש, צרחתי ולא ידעתי מה לעשות, ישר חיפשתי בטלפון לוכד עכברים שעובד גם בלילה, הגעתי לשגיב הלוכד שהגיע תוך זמן קצר, ממש לכד את החולדה ועשה סריקה מקיפה והשאיר לי 2 מלכודות למקרה ויש עוד והכל נעשה בחיוך ובמחיר באמת הוגן ביחס לשעה.
תודה לשגיב האלוף על שירות מושלם!

שרון סויסה
שרון סויסה
05/02/2020

הייתי בבית עם תינוק וקמתי בלילה וראיתי גללים במטבח, שלחתי לכם ווצאפ, מיד עניתם וזיהתם שמדובר בחולדה, אחרי 20 דקות לוכד חולדות בשם שגיב הגיע, עשה סריקה ומצא את החולדה בין הארונות מטבח, אני ממש ממש מודה לכם על השירות והזמינות.
אנשים ישרים גם לא גבו מחיר מופרז כמו אחרים שהציעו לי מחירים לא הגיוניים

אוסנת רחמים
אוסנת רחמים
01/01/2019

חייבת להמליץ על השירות של עוז שפשוט הציל אותי אין מילה אחרת, היה לנו עכבר בבית ולא ידעתי מה לעשות רציתי כבר לעזוב את הדירה וללכת לאמא שלי, הגעתי לעוז הלוכד לאחר המלצות, תוך פחות מחצי שעה היה אצלי לכד את העכבר ממש תוך כמה דקות. 
אין מילים מקצוען

רננה מועלם
רננה מועלם
05/03/2020

תותחים! אני גרה בחיפה והיה לנו עכבר בבית, בעלי ניסה ללכוד את העכבר לבד ללא הצלחה, התקשרתי אליכם הגעתם וכעבור חצי שעה נלכד העכבר.
מקצוענים

מה חדש
קקי של עכבר או חולדה:

עודכן לאחרונה: 26/06/2022, 13:54
חולדה במטבח:

עודכן לאחרונה: 25/05/2022, 16:45
הדברת חולדות:

עודכן לאחרונה: 25/05/2022, 16:41
הרחקת חולדות:

עודכן לאחרונה: 20/04/2022, 17:01
חולדה ברכב:

עודכן לאחרונה: 20/04/2022, 16:27
מלכודת עכברים:

עודכן לאחרונה: 20/04/2022, 16:16

מה ההבדל בין עכבר לחולדה

מה ההבדל בין עכבר לחולדה ולמה צריך להבדיל ביניהם?

איך נראה עכבר, איך נראית חולדה, מה ההבדל בין עכבר לחולדה מבחינת אזור המחיה המועדף על כל מכרסם, כיצד להבדיל ביניהם בעזרת סימנים שהם משאירים אחריהם והאם יש הבדל בין עכבר לעכברוש? המשיכו לקרוא וגלו את כל התשובות.

עכברים וחולדות הם מכרסמים שדומים מאוד אחד לשני, כשההבדל העיקרי והבולט ביותר ביניהם הוא הגודל שלהם. באופן כללי החולדות גדולות הרבה יותר מהעכברים, אך גם בקבוצות העכברים והחולדות יש חלוקה למינים שנבדלים אחד מהשני – גם בגודל. לכולם יש מאפיינים מסוימים דומים, כמו שיניים קדמיות עליונות ארוכות, רגליים קצרות וזנב ארוך, אך מבט נוסף בכל אחד מהמאפיינים האלה יכול להוביל לזיהוי נכון של סוג המכרסם. אז כדי להבין מה ההבדל בין עכבר לחולדה, אנחנו בחברת הלוכד החלטנו לפרט בנוגע לכל מה שדומה ושונה בין המכרסמים, ולבסוף מובטח שתדעו כיצד לזהות כל מזיק.

 

מה ההבדל בין חולדות לעכברים?
לא יודעים האם יש לכם בבית חולדה או עכבר?
ייעוץ בחינם וללא התחייבות עם לוכד מוסמך
לכידת מכרסמים במקום, הנחת מלכודות ושימות בתיבות האלכה
מתחייבים לפתור את הבעיה!
שירות בפריסה כלל ארצית

לייעוץ בחינם ופרטים נוספים הרימו טלפון:

 מה ההבדל בין עכבר לחולדה

איך נראה עכבר?

קל מאוד לזהות עכברים מכיוון שגופם הוא קטן – 3-10 ס"מ, זאת בהשוואה לגופה של החולדה. עם זאת, אתם בהחלט יכולים לטעות ולחשוב שחולדה צעירה היא למעשה עכבר. אז איך לוכד עכברים מקצועי מוודא שאכן מדובר בעכבר ולא בחולדה צעירה? שימו לב לסימנים הבאים:

√ עכבר בוגר הוא בעל אוזניים וזנב גדולים יותר ביחס לגופו מאשר אלו שקיימים אצל חולדה צעירה.

√ לעכבר בוגר יש כפות רגליים קטנות יותר ביחס לגופו מאשר אלו שקיימים אצל חולדה צעירה.

√ לעכברים יש לרוב צבע אפור או חום ובטן בהירה, בעוד שהחולדות הצעירות כהות יותר.


איך נראית חולדה?

החולדות גדולות הרבה יותר מהעכברים, כשגופן עבה יותר ואורך גופן נע בין 16-40 ס"מ. צבע גופן הוא לרוב כהה יותר, ובניגוד לעכברים, אין שיערות על הזנב שלהן, שהוא בעצמו עבה יותר מזה של עכברים. חולדות מרתיעות במיוחד מכיוון שגודלן עלול להיות עצום, בעוד שעכברים לא יצליחו להפחיד באותה רמה מאחר שהם קטנטנים. אם אתם רואים מכרסם שנראה לכם כמו "מפלצת" על השיש במטבח, סביר להניח שזו חולדה ולא עכבר.


סימני זיהוי נוספים של עכברים וחולדות

למדתם כעת מה ההבדל בין עכבר לחולדה, אך כיצד תזהו באיזה מכרסם מדובר אם אינכם מוצאים אותו ורואים רק סימנים להימצאותו, כמו למשל גללים של עכבר או חולדה? ובכן, אפשר להבדיל בין המכרסמים גם בעזרת סימנים שכאלה, כשהגללים של העכבר הם קטנים, בעלי קצוות מחודדים ובאורך של 1-2 מ"מ, בעוד שהגללים של החולדה הם בצורת בננה ובגודל של 10-20 ס"מ.

 

איפה מוצאים עכברים וחולדות?

קיים הבדל גם בין אזורי המחייה המועדפים על שני המכרסמים. חולדות יעדיפו להתחפר באדמה, לחיות במערכת הביוב או פשוט מחוץ לבית, והן יכולות לטפס על קירות ועצים, כך שביכולתן אפילו להגיע לעליית הגג של הבית ולהתמקם שם. עכברים לעומת זאת חיים לעיתים במחילות באדמה או בקירות הבית, אך יעדיפו להסתתר במקומות שחולדות אינן יכולות להסתתר בהם היטב, כמו למשל מאחורי המקרר או כל רהיט אחר שאינכם מזיזים ממקומו בבית.

 

מה ההבדל בין עכבר לעכברוש?

רבים חושבים שעכברוש הוא עוד סוג של מכרסם שגדול יותר מחולדה, אך זוהי מחשבה שגויה. למעשה העכברוש זה שם עממי שניתן לחולדה, ועל כן כדי לענות על השאלה מה ההבדל בין עכברוש לעכבר צריך פשוט להסתכל על ההבדל שבין עכבר לבין חולדה.


שאלות ותשובות להבדל בין עכברים וחולדות

עכברים הם בעלי חיים קטנים מאוד – האורך שלהם הוא בין 3 סנטימטר ל-10 סנטימטר.
חולדות מגיעות לאורך של עד 40 סנטימטר.
בעיקר לפי כפות הרגליים – אלה של העכברים קטנות ואלה של החולדות, כולל הצעירות, גדולות יותר. הבדל נוסף הוא בצבע – בדרך כלל החולדות כהות והעכברים אפרפרים.
גללים של עכבר הם בגודל של גרגרי אורז ואילו גללי חולדה הם בגודל של חרצני זיתים. בנוסף אלה של העכברים מגיעים במקבצים ולפעמים יש להם קצוות משוננים.