רום בן כהן
רום בן כהן
14/12/2019

תודה לשגיב הלוכד שטיפל לנו בבעיית מכרסמים בעליית גג לאחר שמדביר אחר לא הצליח לפתור, כבר חודשיים אחרי אין זכר לחולדות ולעכברים, כיף שיש אנשי מקצוע כמוכם. יישר כוח

חן יעקב
חן יעקב
29/11/2018

הייתה לנו מכת עכברים בעסק, הזמנתי הדברה נגד מכרסמים מכם והשירות היה ללא דופי, זמינות, מקצוענות ומחיר באמת שאפו.
תודה לכם על הסבלנות

אוסנת רחמים
אוסנת רחמים
01/01/2019

חייבת להמליץ על השירות של עוז שפשוט הציל אותי אין מילה אחרת, היה לנו עכבר בבית ולא ידעתי מה לעשות רציתי כבר לעזוב את הדירה וללכת לאמא שלי, הגעתי לעוז הלוכד לאחר המלצות, תוך פחות מחצי שעה היה אצלי לכד את העכבר ממש תוך כמה דקות. 
אין מילים מקצוען

אורטל קימחי
אורטל קימחי
12/09/2019

באמצע הלילה שמעתי רעש במטבח הלכתי לבדוק מה זה וראית חולדה ענקית על השיש, צרחתי ולא ידעתי מה לעשות, ישר חיפשתי בטלפון לוכד עכברים שעובד גם בלילה, הגעתי לשגיב הלוכד שהגיע תוך זמן קצר, ממש לכד את החולדה ועשה סריקה מקיפה והשאיר לי 2 מלכודות למקרה ויש עוד והכל נעשה בחיוך ובמחיר באמת הוגן ביחס לשעה.
תודה לשגיב האלוף על שירות מושלם!

שרה שם טוב
שרה שם טוב
02/01/2020

תודה תודה ועוד פעם תודה, אני גרה בתל אביב וכבר המון זמן סובלת מחולדות, כל הזמן ראינו גללים, הזמנו מדביר שם מלכודות והלך, עד שהגענו אליכם לאחר המלצות רבות, עוז הגיע עשה סריקה מקיפה, תפס 2 חולדות, שם לנו רעלים ותיבות מיוחדות למכרסמים, בנוסף גם שם רעל בביוב. שירות פשוט מקצועי אמליץ עליכם לכל מי שאני מכירה
תודה

שרון סויסה
שרון סויסה
05/02/2020

הייתי בבית עם תינוק וקמתי בלילה וראיתי גללים במטבח, שלחתי לכם ווצאפ, מיד עניתם וזיהתם שמדובר בחולדה, אחרי 20 דקות לוכד חולדות בשם שגיב הגיע, עשה סריקה ומצא את החולדה בין הארונות מטבח, אני ממש ממש מודה לכם על השירות והזמינות.
אנשים ישרים גם לא גבו מחיר מופרז כמו אחרים שהציעו לי מחירים לא הגיוניים

רננה מועלם
רננה מועלם
05/03/2020

תותחים! אני גרה בחיפה והיה לנו עכבר בבית, בעלי ניסה ללכוד את העכבר לבד ללא הצלחה, התקשרתי אליכם הגעתם וכעבור חצי שעה נלכד העכבר.
מקצוענים

מה חדש
מלכודת חולדות:

עודכן לאחרונה: 27/04/2024, 17:46
מה עושים אם יש חולדה בבית:

עודכן לאחרונה: 10/04/2024, 13:58
הדברת חפרפרת:

עודכן לאחרונה: 15/03/2024, 11:02
ממה חולדות מפחדות:

עודכן לאחרונה: 10/02/2024, 17:11
לוכד עכברים בקרית אתא:

עודכן לאחרונה: 10/02/2024, 17:11
שסתום אל חוזר לביוב:

עודכן לאחרונה: 10/02/2024, 17:10

קקי של עכבר או חולדה

זיהוי קקי של עכבר או חולדה – המדריך המלא

עכברים וחולדות הם מכרסמים שיוצרים נזק רב ושאף אחד לא רוצה שיכנסו לבית שלו. שניהם מצליחים להיכנס דרך חורים קטנטנים בקירות ודרך הצנרת ושניהם משאירים אחריהם נזק בצורת גללים ושתן שמסוכן לבני האדם. לכידת עכבר או חולדה היא משימה לא פשוטה אך היא אפשרית כאשר פונים למומחים בתחום. המשימה הראשונה היא זיהוי קקי של עכבר או של חולדה וכשהוא נמצא יש לפעול להרחקת המכרסמים וניקיון האזור בו הם שהו.

זקוקים לעזרה בזיהוי קקי של עכבר או חולדה?
התייעצו עם לוכד עכברים מנוסה בחינם
מענה מיידי ופתרונות מוצלחים ללכידת עכברים
שירות בפריסה כלל ארצית

לייעוץ בחינם ופרטים נוספים חייגו לטלפון:

 
קקי של עכבר או חולדה

 

איך נראה קקי של עכבר

ישנן מספר דרכים לזהות שישנו עכבר בבית או לפחות לחשוד בכך (גלו איך יודעים שיש עכבר בבית). רעש של כרסום שמופיע בשעות הלילה, "שבילי" שתן וכמובן מציאת צואה של עכבר הם סימנים בולטים. הקקי נראה כגליל קטן ושחור, הוא יכול להופיע בנקודה אחת שיכולה להצביע שבקרבתה העכבר מצא אוכל או שתייה שגרמו לו להישאר בסביבה. אם ישנם גללים רבים יתכן מאד ומדובר במשפחה שלמה.

קקי של עכבר בבית

גללים של עכבר

 

איפה לחפש גללים של עכברים

 איפה לחפש גללים של עכבר

 

איך נראה קקי של חולדה?

סימנים של עכבר וחולדה יכולים להיות דומים אך כדאי לזהות במי מדובר לפני הטיפול. קקי של חולדה יהיה דומה לזה של העכבר אך גדול יותר. גם החולדה אוהבת מקומות חשוכים ובטוחים ולכן נראה את הגללים במגירות המטבח, קצות הארונות, מאחורי המקרר ואפילו התנור. כדאי לדעת כי העבודה שחולדה או חולדות בחרו דווקא בביתכם אינה מעידה על רמת ההיגיינה שלכם אלא שהן מצאו דרך לחדור לביתכם וככל הנראה מצאו מקור אוכל ומים זמינים.


ככה נראים גללים של חולדה

גללים של חולדה בחצר

 
צואה של חולדה במטבח
 
צואה של חולדה בכיור המטבח  
 

 
קקי של חולדה בכניסה לבית
 
קקי של חולדה
  
 
צואה של חולדות ליד הכיור

צואה של חולדה ליד הכיור


מצאתם צואת עכבר או חולדה – מה הצעד הבא?

במקרה שעולה חשד יש לחפש אחר גללים של חולדה או עכבר ולא להתעלם מהסימנים המקדימים. ברגע שהמכרסמים נמצאים בבית הם עלולים להעביר לבני הבית מחלות לא רצויות ולכן יש לזהות במי מדובר ולקבוע את הדרך היעילה ביותר ללכוד וכן להרחיק מכרסמים. חיפוש אחר צואה של חולדה לא צריך להיות פעולה מסובכת כיוון שפעמים רבות היכן שיש צואה יהיה גם שתן ולו ריח חזק מאד.

כמעט ולא ניתן להתעלם מהשתן של העכברים או החולדות אך סימנים נוספים יכולים להיות מאכלים שכורסמו (כמו גם קופסאות דגנים וקמח). במקרה שמצאתם סימנים על מזונות עליכם לזרוק אותם ולנקות את האזור. צואת עכברים תפונה באופן הבא:

1. תחילה מומלץ לאוורר את האזור למשך כ-30 דקות.

2. מומלץ לרסס קקי של חולדה או עכבר באקונומיקה מהולה במים או חומר מחטא אחר – לפני הפינוי שלו.

3. גללי עכבר או חולדה יפונו באמצעות מטאטא לתוך שקית אטומה.

4. מומלץ לזרוק גללים של עכבר וחולדה מיד לפח שמחוץ לבית ולא להשאיר אותם בפנים.

את כל הפעולות יש לבצע עם כפפות על הידיים. בסיום התהליך יש לחטא שוב את המקום, לנקות אותו ולאוורר אותו למשך כ-30 דקות נוספות.

גללים של עכבר במחסן

גללים של עכבר בכניסה לבית 

איך להיפטר ממכרסמים בבית?

השלב הראשון הוא איתור גללים של עכבר או חולדה. לאחר שמצאתם אותם תרצו לטפל במכרסם בצורה המהירה והיעילה ביותר. ישנן מלכודות ביתיות שונות אך הן דורשות סבלנות רבה והן יעבדו טוב יותר על עכברים מאשר על חולדות. הבעיה הגדולה עם מציאת המכרסמים היא שלפעמים הם באים כמשפחה ולא כיחידים ולכן יש להמשיך בתהליך התפיסה שלהם גם לאחר שאחד נמצא.

במקרה של חולדות כדאי לדעת כי הן חכמות במיוחד ויכולות להעביר מידע אחת לשנייה. לכן, יהיה לכם קשה עוד יותר לתפוס אותן ובוודאי שלא תוך זמן של ימים ספורים. הדרך היעילה והמהירה ביותר להיפטר מהמטרד היא לפנות אל לוכד עכברים עם ניסיון. הלוכד מתמחה בטיפול מהיר ויעיל בעכברים וחולדות, לוכד מנוסה יפזר את המלכודות היעילות ביותר וידאג לפנות את המכרסמים למקום מרוחק כך שלא יחזרו שוב לביתכם.

 

ההבדלים העיקריים בין צואת עכברים לצואת חולדות

מאחר ששני המכרסמים האלה דומים, הגיוני שגם הצואה שלהם תהיה דומה. אם זאת, יש כמה וכמה נקודות שוני בין עכברים לחולדות, ואותו הדבר נכון גם בנוגע לצואה שהם משאירים אחריהם. אלו הם ההבדלים העיקריים שבין צואת העכברים לבין צואת החולדות

פרמטרים להשוואה

צואה של עכבר

צואה של חולדה

מראה

צבע חום וקצוות משוננים בשני הצדדים

צבע שחור וצורה מעט עגלגלה – כמו של צימוק

גודל

0.6 ס"מ או קטן יותר

1.3 ס"מ או גדול יותר

ברק

לצואה אין ברק

לצואה יש ברק

כמות

הרבה גללים קטנטנים במקום אחד

מעט גללים ולעיתים בערימה

מיקום

ארונות המטבח, אזורים שבהם מצאו העכברים מזון וסביבת המחילה שלהם

רצפה, ארונות המטבח וסביבת המחילה של החולדות

 

קקי של חולדה

 

שאלות נפוצות על צואת עכברים וחולדות

אם תיגעו בצואה של העכבר ולאחר מכן תיגעו בעיניים, באף או בפה, אתם עלולים להידבק בווירוס שהעכבר היה נגוע בו. לכן מומלץ שלא לבוא במגע עם הצואה, ולנקות אותה עם כפפות בלבד.
צואת חולדות יכולה להיות מקור למחלות, לגרום לתגובות אלרגיות ולזהם מקורות מזון במגע. ברגע שהיא מתייבשת, היא יכולה גם להוות סכנה בריאותית אם היא מתפזרת באוויר ונושמים אותה.
יש הבדל בכמות הגללים שמשאיר כל מכרסם; עכברים משאירים בסביבתם 70-150 גללים מדי יום, בעוד שחולדות משאירות 35-50 גללים. כך או כך, צריך להיפטר מהמכרסמים בהקדם.
צואת עכברים טרייה תהיה לחה ובעלת צבע שחור בוהק, בעוד שצואה ישנה תהיה דהויה יותר ותתפורר במגע. הגללים נשארים טריים למשך 48-72 שעות.
חשוב מאוד שלא לטאטא או לשאוב את גללי העכברים מבלי לחטא אותם, שכן שיטות ניקוי אלו עלולות לגרום לחלקיקים שלהם לעלות לאוויר. אפשר להיפטר מהם עם מגבת נייר.